איך לכתוב בלוג שמושך קוראים

כתיבת בלוג הינה משימה מאתגרת וקשה, אם לפני כמה שנים היה מספיק לכתוב תוכן סביר, לפרסם כמה לינקים ברשתות החברתיות ולשלוח כמה מיילים, היום זה לא מספיק וכבר לא ממש עובד על מנת לכתוב ולנהל בלוג מצליח, מהסיבה שאנו מוצפים בתוכן ומגמה זו רק הולכת וגוברת. מה שחשוב מאוד לדעת הוא שהקמת בלוג מאפס, אינה דבר מסובך ולא דורשת הבנה בקוד, אלא אך ורק מחשב וחיבור לאינטרנט. מדי יום נוצרים מעל 2 מיליון פוסטים ברחבי האינטרנט כך שהיציע של התוכן עולה משמעותית על הביקוש, למרות זאת שיווק באמצעות תוכן היא עדיין אסטרטגיית שיווק פופולארית בקרב חברות ועסקים, מפני שהיא עובדת ויעילה. מחקרים מראים שבעלי עסקים אשר מעלים תוכן מתעדכן ועל בסיס קבוע נהנים מ-67% יותר לידים. מאמר זה יסקור בפניכם בקצרה כל מה שאתם צריך לדעת על כתיבת בלוג, שתכלס מגייס לקוחות.

יתרונות של כתיבת בלוג

  • בלוג מייצר קהילה- בלוגים איכותיים באינטרנט נהנים ממספר רב של עוקבים, אשר עוקבים אחריהם באדיקות. כאשר הבלוג נכתב באופן מקצועי, רלוונטי ומקורי אשר מספק לגולשים ולקהל היעד את הנושאים שמעניינים אותו.
  • הבעה אישית- הקמת בלוג מאפשרת לך, להביע את הדעה שלך לגבי נושא כלשהו או להפגין ידע מקצועי וניסיון.
  • מגנט ללקוחות- אחד היתרונות הכי מרכזיים של בלוג, הוא שבמידה ואתם מעלים מאמרים באופן תדיר וקבוע המבקרים וקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם יתחיל לתפוס אותכם בתור מומחה ויפנה אליכם דרך האתר.

טיפים פרקטיים לכתיבת בלוג

  • כותרת מסקרנת- לא משנה עד כמה התוכן שלכם מעולה, משפט אחד בלבד יקבע אם הקורא או הגולש יקרא אותו והוא הכותרת. מטרת הכותרת היא לסקרן את הגולש להמשיך ולקרוא את התוכן שלכם, לכן הקפידו על כותרת מסקרנת, שלא חושפת את כל מה שכתוב במאמר אבל מצד שני גם שלא כללית מדי ולא מדוייקת.
  • נושא שמעניין את קהל היעד שלכם- חשוב שתכתבו על נושאים שמעניינים אותכם, אך יותר חשוב שתכתבו על נושאים שמעניינים את קהל היעד והגולשים שלכם. על מנת להבטיח שאסטרטגיית התוכן שלכם תצליח, הקדישו זמן למחקר מעמיק על קהל היעד שלכם ומה מעניין אותו.
  • תקפידו על פוסט נוח ופשוט להבנת הקורא- אל תכתבו ברמה מתנשאת מדי, או קשה להבנה עם מילים מורכבות מדי. תכתבו בגובה העיניים ובפסקאות על מנת להקל על הגולשים שלכם בהבנת הפוסט.

לסיכום, כתיבת בלוג היא דרך אפקטיבית ויעילה לגייס לקוחות חדשים, לבנות את המוניטין שלכם ולבסס אותכם בתור מומחים בתחום שלכם.

נשמח לעזור לך בגיוס לקוחות חדשים, בעזרת תוכן איכותי ביותר ומותאם לעסק שלך

היו חברותיים. שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin